1. Öncelikle aracınızın mevcut arıza kodları incelenir.Eğer arıza kodumuz yoksa olası sorun gözlemlenir.Dizel partikül filtresi doluluk miktarı ve kül oranı orjinal servis ekipmanları ile önce makul seviyeye çekilir.
  2. Aracın elektronik kontrol ünitesi çeşitli ekipmanlar ile okunur.Bazı durumlarda aracın motor beynini sökerek işlem yapmak gerekebilir.Okunan bu yazılım klt otomotiv bünyesindeki serverlerde sonsusa kadar saklanır ve istek halinde araç sahibine verilir.
  3. Aracınızın bir daha dizel partikül filtresi sorunu yaşamaması için gerekli olan yazılım düzenlenmeye başlanır.Dpf iptali’ne ek olarak aracın egsoz emisyon testinden geçmesi için ek ayarlar yapılır,müşteri talep ediyorsa ek olarak egr iptali ve performans yada ekonomi tuning uygulaması yazılıma yapılır.
  4. Tarafımızda aracınız için kilometresi,bulunduğu atmosferik basınç vs göz önünde bulundurularak özel geliştirilmiş yazılım aracınıza yüklenir.
  5. Dpf iptal edilmiş yeni yazılım aracınıza yüklendikten sonra,mekanik işlemler için dizel partikül filtresi yerinden sökülür.Fabrikasyon kaynak yerinden özenle kesilir,içi boşaltılır ve tig kaynak ile tekrar ince el işçiliği ile kaynatılır.

DPF İptal avantajları;

  • Arabanızdaki DPF kaynaklı yaşadığınız sorunların tümünün çözümü
  • Motor yağına mazot karışması sorunu ortadan kalkar.
  • Dpf tıkanıklığı kaynaklı motor arıza ışığı son bulur.
  • DPF tıkanıklığı aracınızın tork ve hp düşüşüne neden olur,iptali güç getirir.
  • Yükselen yakıt tüketimi normal seviyesine düşer
  • Dpf tıkanıklığı kaynaklı yaşanması muhtemel egr ve egr soğutucusu sorunlarınız oluşmaz,paranız cebinizde kalır.